Machine Learning dla E-commerce

Prognozowanie sprzedaży i zapasów

Popraw efektywność produkcji i dystrybucji dzięki prognozom sprzedaży i zapasów. Dysponując danymi z transakcji ecommerce można przygotować szczegółowe i wiarygodne prognozy. Odkrywając ukryte zależności, zwiększamy rentowność biznesu. Zwiększamy sprzedaż, zmniejszamy koszty zapasów i magazynu.

Analiza Churn Rate

Poznaj przyczyny, dla których Twoi klienci rezygnują z usług i produktów. Zidentyfikuj przyczyny i symptomy, zapobiegaj utracie klientów.

Analiza sentymentu

Wykorzystaj dane z komentarzy, postów, tweetów na temat Twoich produktów i usług w celu pomiaru emocji.

 

Segementacja, personalizacja, targetowanie

Poznaj strukturę upodobań klientów, dokonaj segmentacji i analizy.  Użyj danych do indywidualnego sformułowania ofert najlepiej dostosowanych  do potrzeb  Twoich klientów.

Optymalizacja cen, dynamiczne ceny produktów i usług

Wykorzystaj algorytmy uczenia maszynowego do określenia trendów cenowych, popytu i zachowań konsumentów. Konkuruj wartością a nie ceną, zwiększając rentowność swojego biznesu. Cena jest indywidualnym parametrem, który wynika z informacji i okoliczności takich jak ceny konkurencji, popyt, sezonowość, segment klienta.

Zapobieganie defraudacji i wykrywanie anomalii

Zidentyfikuj nietypowe transakcje i zachowania użytkowników. Ogranicz koszty ponoszone z tytułu zachowań naruszających zasady i reguły gry.

Wyszukiwanie i rekomendacje produktów

Klienci nie kupią towaru jeśli nie są w stanie odnaleźć go w łatwy sposób.
Wykorzystaj sztuczną inteligencję do polepszenia i zindywidualizowania wyników wyszukiwania produktów. Zapewnij klientom najlepsze wyniki wyszukiwania nawet jeśli wpiszą niejasne frazy w wyszukiwarce. Dostarcz najlepszych wyników wyszukiwania opierając je na historii klienta, jego przynależności do segmentów oraz zachowaniach i wyborach dokonywanych przez podobnych użytkowników.
Zapoznaj klientów z ofertami, które są dla nich interesujące dzięki rekomendacjom. Zaoferuj im produkty lub usługi, których potrzebują, choć nie zdawali sobie z tego sprawy.
Wykorzystaj przestrzeń na ekranie do prezentacji tych produktów, które mają największą szanse sprzedaży. Prezentuj produkty dobrane do gustów klienta ( kolory, fasony, itp).

 

Pomożemy Ci obniżyć koszty i uwolnić gotówkę.

Skontaktuj się z nami:1
Dzień Dobry
Jak możemy pomóc ?
Powered by